Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Strona główna » 141 chińskich hakerów zostało aresztowanych za tworzenie cheatów do PUBG!
News

141 chińskich hakerów zostało aresztowanych za tworzenie cheatów do PUBG!

Cheaty, wszędzie cheaty!

Kto gra, ten wie, że PUBG ma z tym problem i to niemały. Jednym z największych mateczników producentów cheatów do PUBG są Chiny. Tencent wraz z lokalną policją pracował od kilku miesięcy nad grupą ludzi, która tworzyła nielegalne oprogramowanie do gry.

Jak się okazało, nadszedł czas żniw. W ręce policji wpadło 141 osób związanych z tym procederem. Podczas aresztowania, policjanci zabezpieczyli ponad 200 urządzeń, które były wykorzystywane przy produkcji i dystrybucji cheatów.

Potwierdzono również, że oprogramowanie zawierało trojana, umożliwiającego oszustom dostęp do urządzenia. Jak powiedział Allen Zheng, przedstawiciel Tencent – walka z oszustami, to niekończąca się batalia. Dziś znajdziesz skuteczną metodę, a jutro pojawi się coś zupełnie nowego.

Pozostaje liczyć na to, że masowe aresztowania będą miały prewencyjny charakter. W końcu czas za kratkami w chińskim więzieniu z pewnością nie należy do przyjemnych.

Ostatecznie, w mojej opinii, zadecyduje efekt skali. Słowem, czy zarobek jest wart ryzyka? Czy takie aresztowania będą się powtarzały, czy tylko będą pokazówkami? To wszystko ma znaczenie, a jak będzie w rzeczywistości, przekonamy się już niebawem.

zvr
Twoja reakcja