Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Strona główna » 9 wskazówek, które pomogą wam lepiej grać mecze solo!
Poradniki

9 wskazówek, które pomogą wam lepiej grać mecze solo!

Poradnik dla graczy

Przeglądając internety trafiłem na ciekawy poradnik użytkownika iluvcheat, który występuje w grze pod nickiem Tempest1. Od dwóch sezonów kończy tabelę rankingową (solo) na 300-500 miejscu. Spisał 9 wskazówek, które pomogą wam lepiej grać mecze solo!

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć jego porady. Oryginał znajdziecie tutaj.

Dla początkujących graczy polecam również zapoznanie się z tym poradnikiem.


1. Najważniejsza kwestia

Zawsze zastanówcie się dlaczego zginęliście i postarajcie się wyciągnąć wnioski, aby w przyszłości nie popełniać tego samego błędu. Wiadomo, że to frustrujące, gdy ktoś nas ogra, ale musimy się uczyć na własnych błędach. Jest zawsze coś do poprawienia i zawsze mogliśmy zagrać lepiej, nawet jeśli ostatecznie ustrzeliliśmy kurczaka na obiad.


2. Ubrania

W przeciwieństwie do obiegowej opinii, nie uważam, że ubrania mają jakiekolwiek znaczenie w grze. Oczywiście, żółty strój raczej nam nie pomoże w niektórych sytuacjach (czołganie się w trawie), ale w 99,9% przypadków to nie ubiór powoduje, że przegrywamy. Tylko nasza słaba gra.


3. Strefa lądowania

Zawsze ląduj w 1-2 miejscach na mapie! To daje ci możliwość poznania okolicy, rozłożenia lootu, dobrych miejscówek, etc. Nawet jeśli leci tam 50 osób, leć i ty. Znając obszar walki masz ogromną przewagę nad przeciwnikami, pod warunkiem, że nie jesteś ziemniakiem, który nie potrafi celować i znajdziesz broń.


4. Graj oba tryby – FPP i TPP

Nie ważne, który tryb lubisz najbardziej. Graj oba! Tryb z widoku pierwszej osoby pozwoli ćwiczyć refleks i pamięć mięśniową, a TPP nauczy cię bardzo dużo o pozycjonowaniu. Grając oba tryby będziesz dużo szybciej się rozwijać, ponadto każdy z nich ma swój urok.


5. Styl gry

Graj tak, jak lubisz najbardziej, ale ja rekomenduje ci następujący styl gry. Walcz na samym początku, odpuść środek rozgrywki i wróć do walki na sam koniec. Po wylądowaniu wyczyść swoje miejsce startu z przeciwników i postaraj się wykończyć tych, którzy będą w twoim zasięgu. Następnie unikaj walki, pozycjonując się odpowiednio, tak aby się nie wychylać, ale utrzymuj dobrą pozycję w strefie.

Kiedy jesteś już w czwartej strefie, zacznij grać agresywnie, co nie oznacza, że głupio! Zawsze sprawdzaj swoje plecy i flanki, tak aby nie dać się zaskoczyć. Kiedy ktoś usłyszy twoje strzały natychmiast będzie próbował cię namierzyć. Dlatego nie biegnij lootować, tylko zaczaj się na potencjalnego zabójcę.


6. Zrzuty

Osobiście, nigdy nie ganiam za zrzutami, ale jeśli ląduje niedaleko mnie to idę walczyć. Jeśli podbiegasz do skrzyni jako pierwszy, to jesteś wystawiony na atak. Dlatego nie zalecam utraty pozycji na rzecz wyciągnięcia przedmiotów ze zrzutu.

Obserwowanie pola walki i ściąganie graczy, którzy biegną do dropu lub czają się w okolicy jest mniejszym ryzykiem i daje ci szansę na podniesienie statystyk, ponieważ oponenci koncentrują się na dropie, a nie na tobie.


7. Kiedy pojawia się 3 strefa, graj na środku

Z pewnością będzie trudniej, niż granie na obrzeżach, ale ostatecznie się opłaci, ponieważ zawsze będziesz miał bliżej kiedy pojawi się czwarta strefa. Ta już bardzo mocno rani, dzięki temu będziesz miał szansę na ściągnięcie przeciwników, którzy dopiero dobiegają do strefy.


8. Strzelanie

Zawsze pojedynczo klikaj przy strzelaniu, chyba, że jesteś bardzo blisko przeciwnika. Generalnie trzymaj broń w trybie full-auto (o ile twoja broń ma taki tryb), to pomoże ci w walce z przeciwnikiem, który stara się ciebie docisnąć na krótkim dystansie.

Jeśli używasz dwóch karabinów, to nigdy nie ustawiaj ich obu w trybie do walki na dystans. Jeden powinien pełnić funkcje karabinu snajperskiego z mocną lunetą. Drugi, powinien nadawać się do walki na krótki dystans z zamontowanym celownikiem kolimatorowym.


9. Pojazdy

Dacia jest najlepsza! Jest niska, dzięki temu trudniej nas trafić.


Okien Nadzorcy

Przytoczyłem poradnik w całości. Ciekaw jestem waszych opinii. Ja nawet nie przechodziłem obok 500 miejsca, więc przyjmuję tę wiedzę jako dobrą monetę i będę chciał ją sprawdzić w najbliższych meczach.

Bardzo mnie przekonuje punkt 3 (strefa lądowania), ponieważ nigdy tak nie podchodziłem do gry, a to wydaje się oczywiste. Co więcej, granie obu trybów faktycznie kładzie nacisk na różne elementy gry. Sprawdzę również kwestię strefy i ten styl gry. O ile przetrwam początek!

Natomiast trudno mi się zgodzić z Dacią, osobiście preferuję UAZ’y bo dają radę pod góry, ale fakt są wyższe i być może przez to bardziej wystawiają kierowcę na strzał?

Jak oceniacie ten poradnik? Co byście dodali?