Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Strona główna » Chińczycy większością na Steam przez PUBG-a?
News

Chińczycy większością na Steam przez PUBG-a?

Chińczycy podbijają nie tylko rynki, ale także na przykład platformę Steam. Ostatnie wyniki pokazują znaczny wzrost graczy z tego regionu.

„Najazd” na Steam znad żółtej rzeki. Kluczowy dla tego jest PUBG!

Wczoraj zauważyłem na portalu PC Gamer ciekawą informację o „przejęciu platformy Steam przez Chińczyków„. Dużą rolę miałby odgrywać w tym procederze PUBG.

Sprawdziłem co w trawie piszczy i przyznaję, ze Tyler Wilde nie pomylił się. Całego wywodu nie będę przytaczał, a jedynie pokażę Wam najbardziej interesujące dane, dotyczące Playersunknown’s Battlegrounds.

Otóż Valve opublikowało wyniki ankiet przeprowadzanych dobrowolnie co miesiąc przez użytkowników Steam. Warto na nie rzucić okiem, dlatego link macie tutaj. Jak widzicie najpopularniejszym językiem jest uproszczony chiński. Korzysta z niego prawie 65% użytkowników. Następne są angielski (17%) oraz rosyjski (~5%), a za nimi koreański (2,36%), który również zaliczył wzrost, ale znacznie mniejszy. Dodam tylko, że polski znajdziemy na pozycji 9, a  używa go 0.83% społeczności.

Dla porównania, wyniki analogicznych badań z 2016 roku były zupełnie inne. Zresztą widzicie je powyżej. Przede wszystkim zauważalne jest zwiększenie liczby graczy Steam, właśnie z kraju środka. Świadczy o tym nie tylko zwiększona popularność chińskiego, ale również czterokrotny spadek punktów procentowych języków z innych regionów, mimo wprowadzenia wielu pominiętych wcześniej walut. Innymi słowy, jest więcej ludzi, ale tylko z jednego miejsca.

Powodów może być wiele i w źródle znajdzie się kilka. Nas jednak interesuje tylko PUBG. Jaki on ma wpływ na takie działania? Z pomocą przychodzi steamspy, a konkretniej zawarte tam wykresy dotyczące ilości przegranych godzin na dzień nad żółtą rzeką. Idealnie pokazuje jakim molochem okazał się nasz battle royal na dalekim wschodzie. Ma duże znaczenie, prawda?

Zanudzał Was więcej nie będę. Dodam tylko ciekawostkę ze źródła: nie wiadomo jeszcze na jaką platformę zostanie wydany PUBG przez Tencent. Niewykluczone, że możliwość zakupu gry zostanie zablokowana. Wtedy tytuł wciąż będzie dostępny do grania poprzez Steam, dlatego wcześniej pojawi się na niego promocja w ojczyźnie Sun Tzu.  Zrobiono tak z Rocket League

Kolejny podobny skok nastąpi za jakiś czas. Azja słynie z tytułów mobilnych, odnoszących tam niemałe sukcesy, a PUBG na telefony już nadchodzi.

Prośba Nadzorcy

Hej, jeśli podobają Wam się materiały na naszym portalu to dajcie temu wyraz i dołączcie do naszej społeczności i koniecznie walnijcie w dzwon w prawym, dolnym rogu lub podczas komunikatu o proponowanej subskrypcji portalu, wówczas będziecie ze wszystkim na bieżąco!

zvr
Twoja reakcja