Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Strona główna » [Dyskusja] Jak wygląda gra po zmianie widoczności podczas spadania ze spadochronu?
News

[Dyskusja] Jak wygląda gra po zmianie widoczności podczas spadania ze spadochronu?

W ostatniej aktualizacji twórcy zmniejszyli odległość, na jaką widzimy po skoku z samolotu. Przez to gra wygląda trochę inaczej. Jest lepsza, czy gorsza?

W ostatnim patchu zmniejszono odległość, na jaką widzimy podczas lotu ze spadochronem. Twórcy zdecydowali się na takie rozwiązanie z dość prozaicznej przyczyny  – mocnych ścinek w pierwszych minutach meczu.

Ma to oczywiście wpływ na gameplay. Przez to nie widzi się tak dobrze, ile osób ląduje w danej miejscówce. Dlatego łatwiej o niespodzianki, a wczesna faza gry często okazuje się bardziej dynamiczna niż dotychczas. Doprowadza to do szybkiej redukcji liczby graczy na polu bitwy i mozolnych podchodów pozostałej czterdziestki (mniej więcej) już przy drugiej strefie.

Jednak całość nadaje grze dodatkowej głębi taktycznej oraz mechanicznej. Znacznie ważniejsze jest nie tylko przewidywanie, co może się stać i szacowanie szans, ale także adaptowanie do zmieniającej się sytuacji.

Innymi słowy, PUBG Corp. poszedł w kierunku uatrakcyjnienia gameplay’u na najwyższym poziomie, pod kątem widzów. Szybka akcja, chwila wytchnienia, kolejne momenty mniej lub bardziej emocjonujących podchodów, a wszystko zostaje przypieczętowane piękną wygraną. Jest co oglądać, a komentatorzy mają czas zarówno na opis wydarzeń, analizy i ewentualne dodatkowe anegdotki.

Tyle teorii, bo w praktyce wcale nie musi być tak kolorowo. Kwestia tego, czy na ekranie nie będzie zbyt długich okresów obserwowania postaci leżących w trawie, szukających oponentów. Może potrzebne są jeszcze jakieś zmiany w tej materii.

Na pewno potrzeba rozwinąć kilka kwestii technicznych. Obecnie castowanie esportu PUBG-a to sprawa specyficzna. Trzeba niezłego zaplecza, które zapewni odpowiednią jakość (chociażby operatorów kamery, łapiących dobre ujęcia). Zresztą mówiliśmy trochę o tym wcześniej.

Zostaje też kwestia tego, jak zmiana wpływa na radość z rozgrywki normalnych graczy. Obecny gameplay nie każdemu się podoba. A co Wy sądzicie o tym? Napiszcie w komentarzach!

Prośba Nadzorcy

Hej, jeśli podobają Wam się materiały na naszym portalu to dajcie temu wyraz i dołączcie do naszej społeczności i koniecznie walnijcie w dzwon w prawym, dolnym rogu lub podczas komunikatu o proponowanej subskrypcji portalu, wówczas będziecie ze wszystkim na bieżąco!

zvr
Twoja reakcja