Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Strona główna » Fortnite powoli goni PUBG-a pod względem popularności!
News

Fortnite powoli goni PUBG-a pod względem popularności!

Fortnite osiąga kolejny sukces, który lekko przybliża go do PUBG-a. Jednak król battle royale może być tylko jeden i wiemy kto nim jest!

Co prawda PUBG wciąż pozostaje królem, ale Fortnite od Epic Games powoli zbliża się do popularności największego battle royale. Jak poinformowali twórcy, gra ma już 40 milionów graczy. Zaliczyła też przekroczenie magicznej granicy 2 milionów osób, bawiących się przy niej w jednym momencie.

To sporo prawda? Przede wszystkim jednak pamiętajcie, że jako battle royal, gra jest darmowa, a zliczane są też wyniki z konsol – Xbox One i PS4. Przypominam, że Playerunknown’s Battlegrounds jeszcze nie miało swojej premiery na maszynce Sony.

Do tego to są całego Fortnite, w tym trybu sandbox (premiera w 2018, w fazie wczesnego dostępu). Co prawda lwia część sukcesu przypada dla trybu battle royale. To nie ulega wątpliwości. Jednak brak oddzielnych statystyk dla obu wariacji trzeba odnotować.

Sam PUBG w tym czasie osiąga stałe 2.9-3.1 miliona aktywnych graczy na Steam w godzinach szczytu. Mówimy o stałej normie, utrzymującej się od jakiegoś czasu. Za to Steam Spy pokazuje „jedynie” 20 milionów (z kawałkiem) właścicieli produkcji. Oczywiście wersja na Xbox One nie jest w to wliczana.

Czego możemy się spodziewać? Problemy z cheaterami zostaną rozwiązane, a niektóre działania już są w trakcie. Nowe aktualizacje usprawniają grę i będą to robić, aż nawet największe marudy stracą tematy do narzekań. Do tego twórcy mają coraz większe parcie na esport. Osobiście ciekawi mnie tylko, czy tę machinę da się jakoś zatrzymać!

Źródło

Prośba Nadzorcy

Hej, jeśli podobają Wam się materiały na naszym portalu to dajcie temu wyraz i dołączcie do naszej społeczności i koniecznie walnijcie w dzwon w prawym, dolnym rogu lub podczas komunikatu o proponowanej subskrypcji portalu, wówczas będziecie ze wszystkim na bieżąco!

zvr
Twoja reakcja