Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Strona główna » Francuskie aAa wygrało IEM Oakland
News

Francuskie aAa wygrało IEM Oakland

Zakończyły się rozgrywki z IEM Oakland w Kalifornii! Europa ma powód do dumy, bo to właśnie przedstawiciele starego kontynentu okazali się najlepsi!

Dokładnie 18 i 19 listopada mogliśmy oglądać rozgrywki Playerunknown’s Battlegrounds na IEM Oakland. W Kalifornii (i przed komputerami) zobaczyliśmy łącznie 8 świetnych meczów, dziesiątki emocjonujących akcji, a także „rzut za trzy„. Granatem oczywiście.

Dla niewtajemniczonych: w turnieju wzięło udział 20 zespołów po 4 graczy. Każdego dnia rozegrali po 4 spotkania. Za cel każdy miał przetrwać jak najdłużej, za co można było zdobyć pewną ilość punktów, w zależności od liczby drużyn, które poległy wcześniej. Również zabójstwa nagradzano w ten sposób. Ostateczny ranking opierał się właśnie na punktach i od razu mówię – przetrwanie gwarantowało więcej niż mordowanie.

Rozgrywki

Pierwszy dzień zdecydowanie należał do amerykańskiego Team Solomid. Chłopaki pokazali się od dobrej strony szczególnie na drugiej mapie. Za to czwarta już należała do nich. Głównie dzięki tym występom mogli pochwalić się pierwszym miejscem w tabeli (865 punktów). Goniło ich Method Gaming (835) oraz aAa (760). Kolejne było Digital Chaos, ale tutaj zabrakło 85 punktów do Francuzów. Na tym etapie jednak nic nie zostało jeszcze przesądzone.

Na pewno ucieszyli się, jednak w niedzielę zrzedły im miny. Po następnych 4 meczach Spadli na 6 pozycję, kiedy Method na 7. Natomiast aAa grało po prostu dobrze, chociaż z wyjątkiem mapy 6, którą wygrali po zaciekłej walce z FaZe Clan, ani razu nie stanęli na podium. No dobra, zdarzyło im się, ale to zaraz.

Wyróżnić też trzeba Ghost Gaming. W 5 oraz 6 spotkaniu przeżyli 17 drużyn. Dwa trzecie miejsca oraz wynikające z tego 190 punktów zapewniły im brązowy medal w klasyfikacji ogólnej. Przegoniło ich Tempo Storm, które zresztą od początku nie dawało sobie w kaszę dmuchać i szybko wykorzystali gorszy dzień rywali, sięgając po srebro. Podobną perełką okazało się Noble. Pierwszego dnia byli 17, ale odrobili straty, przeskakując na 9 pozycję.

Po tym wszystkim pozostało tylko liczyć punkty. Okazało się, że najwięcej ich zdobyli Francuzi z aAa. Shadow1K, oraxehaze, oraxehaze, Shiv wygrali IEM Oakland oraz 60 000$. Ich przewaga nad TS to całe 235 punktów, czyli całkiem sporo. Gratulacje! Natomiast ładną rozpiskę pierwszych 10 miejsc, znajdziecie poniżej na grafice ESL.

Prośba Nadzorcy

Hej, jeśli podobają Wam się materiały na naszym portalu to dajcie temu wyraz i dołączcie do naszej społeczności i koniecznie walnijcie w dzwon w prawym, dolnym rogu lub podczas komunikatu o proponowanej subskrypcji portalu, wówczas będziecie ze wszystkim na bieżąco!

zvr
Twoja reakcja
 • StevieG

  Ooo super, że i esport u was jest :)

 • StevieG

  Ooo super, że i esport u was jest :)

 • Karashy

  Będziemy starali się dodawać jak najwięcej wartościowych treści dla naszych czytelników, więc nie może zabraknąć chociaż odrobiny esportu :)

 • Karashy

  Będziemy starali się dodawać jak najwięcej wartościowych treści dla naszych czytelników, więc nie może zabraknąć chociaż odrobiny esportu :)