Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Strona główna » HUD powinien lepiej pokazywać ile drużyn zginęło!
News

HUD powinien lepiej pokazywać ile drużyn zginęło!

HUD w PUBG nie należy do najprzejrzystszych. Brakuje mu wielu elementów, co wyszło na jaw po rozgrywkach na IEM w Oakland

Dopiero skończył się IEM Oakland i fani mają dla PUBG Corp. masę sugestii, jak polepszyć wrażenia z oglądania profesjonalnych rozgrywek Playerunknown’s Battleground. Jedną z nich jest usprawnienie interfejsu.

Chcemy więcej info o tym, które drużyny poległy…

Najważniejszą rzeczą, którą zauważył niejaki drjos na oficjalnym forum (post znajdziecie pod tym linkiem) to brak przejrzystości, jeżeli chodzi o śledzenie, które zespoły poległy. Trzeba przyznać, że informacji o tym nie ma żadnej. Dostajemy komunikaty, kiedy ktoś ginie, ale połapanie się w stanie drużyn stanowi niezłe wyzwanie.
Oglądaj RERUN: GAME 5 – Final – IEM Oakland PUBG Invitational od użytkownika ESL_PUBG na www.twitch.tv

Autor mia dwa pomysły. Pierwszy to wyróżnienie nicku gracza, który jako ostatni ze swoich towarzyszy odda życie. Drugi polega na dodaniu do kill feeda komunikatów „DrużynaX została wyeliminowana”. Kwestię nazywania teamów można w tym wypadku rozwiązać na wiele sposobów.

Drjos zaproponował, by była ona po prostu pierwszymi literami nicku osoby, która umarła ostatnia. Ma to sens na scenie pro, gdzie w ramach składu każdy ma na początku skrót nazwy organizacji, na przykład TSM (Team Solo Mid), czy TS (Tempo Storm). Przy „normalnych” meczach cały koncept rozbija się o ten szczegół, lecz myślę, że ma potencjał.

… i pozostałych, standardowych elementów HUD-u

Problemy, ale wyłączne dotyczące esportu, zauważył PC Gamer. Jednym z nich jest właśnie brak podstawowych elementów HUD-u. Mamy mapę, ilość amunicji, pasek zdrowia oraz ikony obrazujące ekwipunek danego zawodnika.

To mało. Chcesz wiedzieć, kto ile razy zabił? Jeżeli uważnie obserwujesz kill feed i dokładnie notujesz wszystko, to  może połapiesz się. Jeszcze gorzej wygląda sprawa przy drużynach. Oglądając łatwo stracić rachubę, które wyzionęły ducha, a które jeszcze walczą.

Oglądaj LIVE: IEM Oakland PUBG Invitational – Squads Match 5 od użytkownika ESL_PUBG na www.twitch.tv

Wolnego miejsca na ekranie nie brakuję. Myślę, że nikt nie obrazi się, gdyby dodać jeszcze okienko z listą zespołów, chociaż to będzie raczej trudne. W końcu  jest ich na mapie aż 20, ale myślę, że da się to jako rozwiązać. Zmiany w tej materii są potrzebne!

Do reszty artykułu PC Gamer odnosić się nie będę (chyba że tego chcecie). Znajdziecie go w tym miejscu. Od siebie powiem tylko, że wolna rozgrywka wcale nie jest tak wielkim minusem, gdyż pozwala na lepsze eksponowanie dobrych akcji, takich jak sławny już rzut granatem. Już naprawdę kończę i zachęcam Was do podzielenia się opinią na temat HUD-u!

Prośba Nadzorcy

Hej, jeśli podobają Wam się materiały na naszym portalu to dajcie temu wyraz i dołączcie do naszej społeczności i koniecznie walnijcie w dzwon w prawym, dolnym rogu lub podczas komunikatu o proponowanej subskrypcji portalu, wówczas będziecie ze wszystkim na bieżąco!

 

zvr
Twoja reakcja