Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Strona główna » Mini-14 będzie nową bronią dostępną w PUBG!
News

Mini-14 będzie nową bronią dostępną w PUBG!

Nowa broń – Mini-14

Ostatnio pisałem o zapowiedzi najnowszej aktualizacji, w której między innymi poinformowano nas, że pojawi się nowa broń. Dziś już wiemy, że będzie to Mini-14, karabinek, który pojawi się w grze wraz z najnowszym update, który będzie dostępny w przyszłym tygodniu.

Mini-14 został pokazany na Twitterze, ale poza wyglądem nie znamy specyfikacji technicznej, na której będzie bazował w grze. Wiemy jedynie, że broń będzie dostępna na całej mapie, więc do dużo lepsza wiadomość, niż informacja o MK14 EBR, którego możemy wyciągnąć jedynie ze skrzynek.

Prawdą jest, że autorzy starają się dobrze odwzorowywać broń w grze, więc zakładamy, że Mini-14 będzie strzelał pociskami 5,56mm.


O broni Mini-14

Karabinek produkowany przez amerykańską firmę Ruger, przystosowany do naboju pośredniego 5,56 x 45 mm. Używany początkowo przez wojsko i policję, a na rynek cywilny został wprowadzony w 1973 roku. Do karabinka większość mechanizmów została zapożyczona z karabinu M1 i M14.

Jest bronią samopowtarzalną i działającą na zasadzie odprowadzania gazów prochowych (przez boczny otwór w lufie). Posiada drewnianą kolbę, a zasilany jest z pudełkowych magazynków o pojemności 5, 20 i 30 nabojów.

W związku z zastosowaniem bardzo wytrzymałych stopów lekkich uzyskano lekką konstrukcję broni. Nową wersję karabinka ze stali nierdzewnej wprowadzono w 1978 roku. W 1981 roku zastosowano do broni podświetlane przyrządy celownicze, górną osłonę lufy oraz tłumik płomienia.

Źródło 

zvr
Twoja reakcja