Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Strona główna » Nadchodzi zakończenie problemu chińskich cheaterów?
News

Nadchodzi zakończenie problemu chińskich cheaterów?

Chiński rząd rozwiąże problem fali oszustów z kraju środka. Od początku roku zaczęto działania, mające ograniczyć chińczykom dostep do zachodnich (i nie tylko) serwerów PUBG.

Fala narzekań na falę chińskich cheaterów

Kiedyś żartowałem (i podkreślam – to był żart!) w rozmowie prywatnej, że większość treści, jakie można wyciągnąć z PUBG-a to narzekanie na cheaterów, raporty o kolejnych rekordach graczy i bugi. Tym razem dominuje ten pierwszy temat. Nigdy nie dopadła nas taka plaga oszustów.

Pewna osoba na reddicie zauważyła, że na 30 postów ze strony głównej, 15 dotyczy cheaterów. Przyznam szczerze, że o 10:20 sprawdziłem tak 25 pierwszych wpisów. Aż 6 zawiera w tytule „cheat” we wszelkich odmianach.

Łącznie tematowi chińskich graczy (to głównie z tego rejonu pochodzą ludzie wspomagający zdolności nieuczciwymi programami) poświęcono aż 13 postów. Trzeba jednak przyznać, że wiele z nich jest ciekawych.

Ta gra zasługuje na solidne 10/10! W 10 na 10 gier zostaniesz zabity przez chińskiego hackera na serwerze NA! – windwally

Właściwie początkowo miały tu być jedynie ciekawe wstawki, podobne do wyższych. Wtedy jednak zajrzałem do kilku źródeł, gdzie najprzydatniejsze okazało się oficjalne forum. Tam znalazłem informację, która rozbudzi nadzieję u wielu graczy.

Nadciąga rozwiązanie problemu

Jak podaje PC Magazine, w kraju środka chce się zredukować liczbę istniejących sieci prywatnych (VPN) do 0. O co chodzi? Chińczyczy mają coś takiego jak Great Firewall.

Wytłumaczę laikom o co chodzi – jest to zapora, dzięki której rząd może zaglądać obywatelom do przeglądarki, a także blokuje dostęp do wielu usług spoza Chin, w tym „naszych” serwerów PUBG-a.

VPN były właśnie sposobem na ominięcie GFW. Trudniejszy dostęp do nich oznacza mniej osób z tamtego regionu, bawiącego się na serwerach z innych zakątków globu. Prace nad masowym banowaniem VPM rozpoczęły się 1 stycznia. Nie wiemy jednak, czy nie znajdzie się furtka, na obejście systemu, ani kiedy zostanie osiągnięty zamierzony efekt.

Do tego dochodzi Tencent oraz kontrowersje wokół wydania PUBG-a nad żółtą rzeką. W końcu walka o śmierć i życie nie idzie w parze z ideą socjalizmu. Chociaż trzeba przyznać, że niektóre ‚brutalne” gry weszły na ten rynek, chociażby Crossfire.

Prośba Nadzorcy

Hej, jeśli podobają Wam się materiały na naszym portalu to dajcie temu wyraz i dołączcie do naszej społeczności i koniecznie walnijcie w dzwon w prawym, dolnym rogu lub podczas komunikatu o proponowanej subskrypcji portalu, wówczas będziecie ze wszystkim na bieżąco!

zvr
Twoja reakcja