Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Strona główna » Niektóre przedmioty z nowych skrzynek możemy grindowac przez nawet 80 lat
News

Niektóre przedmioty z nowych skrzynek możemy grindowac przez nawet 80 lat

Nowe skrzynki są czymś niecodziennym, dlatego warto się im przyjrzeć. Co prawda nie oferują przewagi w grze, ale szczęśliwcy mogą nieźle zarobić!

Najgorętsze tematy to te, które mają potencjał na zrobienie z nich dramy. Tak było w wypadku Battlefronta 2 od EA, które początkowo wymagało 40 godzin na odblokowanie grywanego bohatera. Tym razem sytuacja nowych lootboxów jest podobna. Różnice są dwie: chodzi o rzeczy kosmetyczne, a w grę wchodzi 80 lat grindowania po najlepsze przedmioty.

Cały temat rozgrzał się we wszystkich mediach, jednak ja znalazłem go wczesnym (jak dla mnie) rankiem na mojej tablicy na Facebooku. Zabrał się za niego serwis Gry-online, które podaję jako źródło.

W skrócie, zdobycie najrzadszych przedmiotów to niemałe wyzwanie:

Kwestia BP

 • Tygodniowo możemy kupić za BP 6 skrzynek.
 • Cena pierwszej to 700 BP, a każda kolejna skrzynka kosztuje znacznie więcej BP (700, 1400, 2800,  4200, 5400, 7000). Reset cen następuje co tydzień, w poniedziałek.
 • Za jedną grę dostaniemy kilkanaście  BP,  a zwycięstwo zapewnia 800 BP.
 • By wykorzystać w pełni tygodniowy limit, trzeba zaopatrzyć się w 21 500 BP.

Losowanie skrzynek

 • Kupując skrzynki za BP dostaniemy jednego z 4 wylosowanych lootboxów.
 • Mamy 80% szansy na nowe paczki i 20% na stare (więcej szczegółów tutaj). Niewykluczone, że zmieni to się w późniejszym okresie.
 • Jeżeli trafimy na Desperado to musimy zapłacić dodatkowo prawie 10 zł, za klucz Early Bird.
 • Czyli mamy 60% szans na darmowe fanty.

Losowanie przedmiotów

 • Każda skrzynia zapewnia jeden losowy przedmiot.
 • Kiedy już dorwiemy się do skrzynki Bike, mamy 0.01% szansy na jeden z trzech najdroższych itemów.
 • 12 z 26 przedmiotów Bike mają mniej niż 1% szansy na wydropienie, 4 po 10%, a 2 po 15%. Pozostała 8 znajduje się w przedziale od 5% do 1%.
 • W wypadku Desperado najrzadszy przedmiot ma 0,16% szansy na drop, z czego tylko 4 ubranka znajdziemy statystycznie rzadziej niż co 100 skrzyneczkę.

Podsumowanie

Innymi słowy musimy grindować bardzo dużo BP, które leci dość wolno. Wtedy podchodzimy do koła ruletki, licząc na nową skrzynkę (najlepiej darmową). Następnie drugi raz stajemy przed losowaniem, tym razem przedmiotu. Jak wyliczył portal Arstechnica, potrzeba jakichś 80 lat na najlepsze kwiatuszki ze skrzyni Bike i 5 lat przy Desperado. W tym drugim przypadku dopłacamy dodatkowo mniej więcej 27 500 zł.

Oczywiście to wszystko jest statystyką. Istnieje druga strona medalu – 3 na 10 000 osób trafi na rzadki przedmiot. Liczba aktywnych graczy w godzinach szczytu oscyluje wokół 3 000 000. Zakładając, że każdy otworzy skrzynkę Bike, 900 szczęśliwców zobaczy na ekranie pożądane Cloth Mask, Sleeveless Biker Jacket Black lub Sleeveless Biker Jacket Brown.

Skąd pomysł na takie coś

Chociaż to wszystko wydaje się absurdalne, ma ręce i nogi. Na pewno fani CS:GO, które też idzie w battle royale, znają podobny system. Pamiętajmy, że wydropione przedmioty możemy sprzedać za pośrednictwem Steam. 

Powyższe mechanizmy i niskie szanse mają po prostu napędzać rynek oraz utrzymywać unikatowość (a także cenę) konkretnych fantów. Z takich transakcji % ceny kasują Valve i PUBG Corp.

Pamiętajmy jednak, że to tylko skiny i nie mają wpływu na grę, więc nie trzeba ich wcale zbierać. Jednak kolekcjonerzy stawiają sobie ciekawe wyzwanie. Za to wszystkim szczęśliwcom, którzy już w swoim ekwipunku mają białe kruki, serdecznie gratulujemy!

Źródło

Prośba Nadzorcy

Hej, jeśli podobają Wam się materiały na naszym portalu to dajcie temu wyraz i dołączcie do naszej społeczności i koniecznie walnijcie w dzwon w prawym, dolnym rogu lub podczas komunikatu o proponowanej subskrypcji portalu, wówczas będziecie ze wszystkim na bieżąco!

zvr
Twoja reakcja