Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Strona główna » Co oznacza – winner, winner chicken dinner?
News

Co oznacza – winner, winner chicken dinner?

Winner, winner chicken dinner

Założę się, że wielu z Was zastanawiało się, co oznacza zwrot – winner, winner chicken dinner! Jeśli nie, to cóż najwyraźniej tylko ja zadaję sobie dziwne pytania :) W każdym razie zrobiłem małe rozpoznanie i wydaje się, że znalazłem odpowiedź.

W polskiej wersji dostajemy – meczyk wygrany, kurczak podany! Jednak to nie oddaje przekazu,  który zawarty jest w angielskiej wersji, ponieważ sprowadza się do prostej rymowanki, która dla nas Polaków nie ma żadnego znaczenia.


Geneza

W internecie jest cała masa wyjaśnień tego powiedzonka, ale wydaje się, że najbardziej trafnym jest historia, z której wynika, że powiedzonko ma swoje korzenie w kasynach, które oferowały obiadki złożone z kurczaka, ziemniaków oraz warzyw za niespełna dwa dolary, dokładnie 1,79$.

Przy czym, wówczas najniższy możliwy zakład wynosił dokładnie 2$. I teraz, gdy ktoś wygrał, krupier wołał Winner, winner chicken dinner! Co oznaczało, że klient właśnie wygrał wystarczającą ilość gotówki, żeby sobie kupić obiadek z kurczakiem.

Dlatego możemy to tłumaczyć jako ogłoszenie zwycięstwa, wygranej, czegoś pozytywnego, ale wszystko z przymrożeniem oka. Trochę jakby powiedzieć – winner, winner chciken dinner – kappa.


Prośba Nadzorcy

Hej, jeśli podobają Wam się materiały na naszym portalu dajcie temu wyraz i dołączcie do naszej grupy na FBpolubcie nasz profil i koniecznie walnijcie w dzwon w prawym, dolnym rogu lub podczas komunikatu o proponowanej subskrypcji portalu, wówczas będziecie ze wszystkim na bieżąco! Dzięki!

zvr
Twoja reakcja