Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Strona główna » Potwierdzono system powtórek i nocny tryb gry!
Wywiady

Potwierdzono system powtórek i nocny tryb gry!

Wywiad dla inven.co.kr

Pojawił się wywiad na koreańskiej stroni inven.co.kr, w którym Brendan Greene oraz C.H. Kim rzucili nieco światła na interesujące nas tematy. Całość jest dostępna w języku koreańskim, co mocno utrudniło przekład. Dlatego nie skupiam się na cytatach, a jedynie na sensie wypowiedzi.


Najważniejsze kwestie

Nowe mapy

  • Pustynna mapa będzie dostępna, kiedy pojawi się wersja 1.0 Playerunkown’s Battlegrounds (prawdopodobnie koniec 2017). Kolejna mapa jest cały czas w produkcji (Adriatyk). Po wydaniu pustynnej mapy nadal będą trwały prace nad jej optymalizacją, w sensie poprawki i usuwanie błędów.
  • Warunki atmosferyczne nie będą wpływać na naszą postać, czyli nie zamarzniemy, ani nie umrzemy od pustynnego skwaru.

Optymalizacja

  • W kwestiach optymalizacji wprowadzono funkcjonalność – buforowanie w tle – oraz zatrudniono specjalistów z Ukrainy, którzy pracują nad poprawą wydajności. PUBG to nie krótkodystansowa produkcja, to maraton.

Kill cam

  • System powtórek (kill cam) już istnieje jako prototyp, ale jest problemem w duetach i składach, ponieważ pokazuje dokładnie kto i skąd nas zabił, co oznacza, że można przekazać newralgiczne informacje członkom składu. To zbyt mocno wpływa na równowagę w grze. Natomiast w przypadku solo, kill cam daje nam informację, czy gracz, który nas zabił zrobił to uczciwie, a po drugie, daje nam możliwość podpatrzenia czegoś nowego i uczenia się od przeciwnika.

System powtórek

  • Problem z systemem powtórek, to kwestia pojemności i zasobów. Mamy bardzo dużo gier i tworzenie z każdej z nich powtórki, rodzi problemy. Jednak w ramach testów wiele udało nam się już poprawić i dostrzegamy ogromny potencjał do poprawy umiejętności, przez oglądanie najlepszych w akcji.

Nocny tryb gry

  • Nocny tryb gry jest w fazie prototypu i nie wymaga urządzeń noktowizyjnych. Jest ciemno, ale nie panuje całkowity mrok, który uniemożliwia widzenie. Skupiamy się na filmowym klimacie i ograniczeniu widoczności, co wymusza na graczach zupełnie inną grę.

Prośba Nadzorcy

Hej, jeśli podobają Wam się materiały na naszym portalu to dajcie temu wyraz i dołączcie do naszej społeczności i koniecznie walnijcie w dzwon w prawym, dolnym rogu lub podczas komunikatu o proponowanej subskrypcji portalu, wówczas będziecie ze wszystkim na bieżąco!

zvr
Twoja reakcja