Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Strona główna » Atak niezadowolonych klientów
News

Atak niezadowolonych klientów

atak

Nie wszystkich satysfakcjonują posunięcia studia Bluehole. Niektórym wręcz przeszkadzają do tego stopnia, by zorganizować atak na stronę Steam gry.

Sukces sprzedaży i opinii PUBG

PUBG sprzedał się w milionach egzemplarzy, opinia o grze na stronie Steam od dnia premiery również była pozytywna. Wywnioskować po tym można tylko tyle, że ma ogromne grono fanów i powinna być przedstawiana w dobrym świetle wśród innych gier.


Nie wszyscy jednak mają takie zdanie

W internecie uzbierała się rzesza graczy rozczarowanych decyzjami studia Bluehole. Rozczarowanych na tyle, by zorganizować masowy atak na reputację gry.


Masowe wystawianie negatywnych opinii na Steam

Owi niezadowoleni gracze postanowili masowo wystawiać negatywne recenzje PUBG na stronie Steam gry. Przez ostatnie tygodnie współczynnik opinii +/- wahał się na poziomie ponad 50%, co jest dobrym wynikiem. Aktualnie jednak spadł o ponad 15% i wynosi aktualnie tylko 35%, co nadaje grze łatkę gry „negatywnie ocenianej.

Ostatnie recenzje Playerunknown’s Battlegrounds na Steam możecie zobaczyć tutaj.


Skąd tak nagłe niezadowolenie?

Wszystko zaczęło się od wprowadzenia gry na rynek chiński. Żeby połączyć się z serwerem gracze tam musieli korzystać z trzeciego oprogramowania VPN, które było wadliwe i pokazywało reklamy podczas gry. Klienci, którzy kupili Playerunknown’s Battleground musieli zatem zmagać się  z rzeczą, która dopuszczalna jest jedynie w tytułach Free2Play, nigdy płatnych.


Istnieje również teoria…

Istnieje również teoria, że atak na stronę Steam gry jest odwetem za masowe bany od studia Bluehole. Bany te jednak były słuszne, ponieważ wystawiane były za używanie hacków. Według wpisu na Twitterze twórców – najwięcej takich banów otrzymali chińczycy, zatem ta teoria również może dotyczyć wschodnioazjatyckiej społeczności.

zvr
Twoja reakcja
  • nobodyISperfect

    dziwicie się? optymalizacja na zerowym poziomie, lagi – błędy etc. i nic w tym kierunku nie jest robione.. dążą do maksymalizacji zysków na XoneX i na PC i to by było na tyle..

  • Ksedron

    Jak na grę, która wyszła ponad pół roku temu, to przedstawia się ona dramatycznie, pojazdy się kręcą, podskakują na kilometr do góry, wybuchają bez powodu. Ponadto hitboxy są po prostu okropne, które przy jeszcze gorszych serwerach naliczają obrażenia tak przypadkowo, że często nie ma sensu nosić kamizelki, bo w końcu i tak stracisz prawie całe życie na 2 strzały z AR od kolesia 200m od ciebie. Oczywiście jeszcze dochodzą do tego cheaterzy, którzy mimo banowania przy grze za 30$ na steam ciągle latają po serwerach (czy koleś, który w pół minuty zabija 10 graczy przez ściany nie jest podejrzane?). No i oczywiste reklamowanie gry jako e-sport ready aż boli w oczy.

    Uwielbiam grać w pubg, ale gdyby ktoś mnie spytał, czy jest warta swojej ceny w tym momencie, no to odpowiedziałbym, ze raczej nie. Mam nadzieję, że ogarną te wszystkie bugi i niedociągnięcia do końca grudnia i że gra nie zatonie w sferze early access.