Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Strona główna » PUBG.Corp rusza z pierwszymi falami udostępniania API gry
News

PUBG.Corp rusza z pierwszymi falami udostępniania API gry

Zgodnie z zapowiedziami z planu wydarzeń na 2018 rok, twórcy PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS udostępniają API gry dla szerszego grona.

Na razie całość jest we wczesnym dostępie, czyli tylko część wybranych osób, które wcześniej zgłoszą się, dostaną dostęp do API, by stworzyć niesamowite narzędzia.

Plan działań na 2018 rok w PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS

Dla wszystkich API zostanie udostępnione w kwietniu.

Zgłaszać się możecie tutaj

A co to jest API?

API to skrót od Application Programming Interface. Jak ładnie wyjaśnili twórcy w FAQ, jest to program pozwalający dwóm aplikacjom „rozmawiać” ze sobą – wymieniać dane.

Jeżeli chodzi o zastosowanie bardziej praktycznie – dostajemy zawierające przydatne dane (dane gry, ilość graczy, ich rozmieszczenie w ligach itp.) linijki kodu, za pomocą których można stworzyć ciekawe narzędzia, takie jak interaktywne mapy, listy rankingowe oparte na realnych wynikach, bibliotekę broni itp.

Przydatne linki

Prośba Nadzorcy

Hej, jeśli podobają Wam się materiały na naszym portalu to dajcie temu wyraz i dołączcie do naszej społeczności i koniecznie walnijcie w dzwon w prawym, dolnym rogu lub podczas komunikatu o proponowanej subskrypcji portalu, wówczas będziecie ze wszystkim na bieżąco!

zvr
Twoja reakcja