Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Strona główna » Rankedy w PUBGu – beta testy systemu!
News

Rankedy w PUBGu – beta testy systemu!

Poznaliśmy więcej informacji odnośnie beta testów systemu rankingowego!


W dzisiejszym liście od twórców, omówimy nowy sposób, dzięki któremu będzie można śledzić swoje postępy i pokazać swoje umiejętności w PUBG. System rankingowy był jedną z funkcji pożądanych już od jakiegoś czasu i z przyjemnością ogłaszamy ze wkrótce rozpocznie się beta jego pierwszego sezonu. Wprowadzając tą funkcję, mamy nadzieję, że gracze będą mogli lepiej śledzić swój progres i osiągnięcia, a jednocześnie porównać się z resztą graczy PUBG na całym świecie. Po zakończeniu bety, wprowadzimy ostateczną wersję systemu rankingowego, w której zaplanowaliśmy mieć także system nagród na zakończenie sezonów. A teraz przedstawimy wam system rankingowy.

Sezony rankingowe

System rankingowy PUBG rangi system daje graczom dodatkowy sposób, aby wykazać się swoimi umiejętnościami przetrwania. Każdy nowy sezon rozpocznie się rozegraniem 10 meczów w celu ustalenia początkowej rangi. Po rozstrzygnięciu tych meczów, każda zakończona rozgrywka będzie miała wpływ na ogólną ilość punktów rankingowych, które określają rangę. Test pierwszego sezonu rankingowego docelowo potrwa 2 miesiące, a ewentualne poprawki systemu zostaną wprowadzone po jego zakończeniu.

Zdobywanie punktów rankingowych

Punkty rankingowe otrzymywane są po prostu grając i do tego dobrze sobie w tym radzić. Zabójstwa i zajęte miejsce przyczynią się do zarabiania punktów, których ilość przyznawana będzie w zależności od tego, jak dobrze poszło. Ranga i liczba graczy w grze będą także brane pod uwagę przy obliczaniu ostatecznej wersji punktów rankingowych zdobytych w danej rozgrywce. Punkty rankingowe można również utracić, także pamiętajcie, że wytrwałość jest kluczem do osiągnięcia następnej rangi.

Obliczanie punktów rankingowych polega na wielu różnych czynnikach. Przykładowo podajemy ilość punktów rankingowych, które gracz rangi Diament może otrzymać po rozstrzygnięciu rozgrywki:

  • Gracz rangi Diament, który wygra grę z 8 zabójstwami otrzyma około 30 punktów rankingowych.
  • Gracz rangi Diament, który wygra grę z jednym zabójstwem zdobędzie około 20 punktów rankingowych.
  • Gracz rangi Diament, który zakończy grę na ostatnim miejscu i bez zabójstw straci około 20 punktów rankingowych.

Rangi

Rangi podzielone są na 8 poziomów, w następujący sposób:

Każda z 8 rang reprezentuje zakres punktów rankingowych zarobionych w bieżącym sezonie. Na początku nowego sezonu punkty rankingowe będą zresetowane. Trzeba będzie rozegrać kolejne dziesięć meczów, aby określić swoją nową początkową rangę, która będzie brała pod uwagę rangę z poprzedniego sezonu. Gracze będą mogli zdobyć kolejną rangę lub spaść na poprzednią, bez dodatkowych meczów kwalifikacyjnych, po prostu poprzez przekroczenie progu punktowego.

Poziomy rang są podzielone na tryb gry, w zależności od meczów rozegranych w trybie solo, duo lub squad, które są również podzielone na tryb FPP i TPP. Chcemy, aby każdy gracz mógł spróbować nowy system, nie czując się zmuszony do grania w specyficznym trybie. Wybór należy do was: możecie skupić się na jednym lub nawet na wszystkich istniejących trybach gry!

Poniżej przedstawiliśmy ilość punktów rankingowych wymaganych do osiągnięcia określonej rangi:

Każdy tryb będzie miał swoją top 100, pokazując najlepszych graczy każdego trybu gry. Wyświetlane wyniki są globalne, więc jeśli trafiliście do czołówki, oznacza to. że jesteście wśród najlepszych graczy jakich PUBG ma do zaoferowania.

Aktualizacja dobierania graczy

Wraz z wprowadzeniem rang i punktów rankingowych, chcemy również wyjaśnić, sposób w jaki będzie działał system dobierania graczy (tzw. „matchmaking” lub „MMR”). MMR określający graczy, którzy będą dobierani do rozgrywek, jest obliczany biorąc pod uwagę skuteczność w rozgrywkach, i tym samym nie opierając się na punktach rankingowych i rangach. Ilość graczy potrzebnych do rozpoczęcia rozgrywki oznacza, że nie możemy mieć odrębnego MMR który dobierałby opierając się wyłącznie na poszczególnych rangach. Na wyższych rangach, wiele z tych samych współczynników, które decydują o skuteczności w rozgrywce, przyczynia się także do otrzymywania punktów rankingowych. Oznacza to, że gracze wyższej rangi i tak będą dopasowywani do swoich odpowiedników.

Zaktualizowaliśmy również działanie regionów, tak aby to ping (a nie region) decydował do ktorego meczu dołączyć. Jeśli gracie z drużyną z innych zakątków świata, system sprawdzi ping wszystkich graczy i znajdzie najlepsze rozwiązanie.

Nie możemy się już doczekać rozpoczęcia pierwszego sezonu pod znakiem aktualizacji #22. Czekamy na wasze opinie na temat nowego systemu rankingowego!

zvr
Twoja reakcja