Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Strona główna » Trafiliście na cheatera? Teraz możecie zgłosić go bezpośrednio z powtórki
News

Trafiliście na cheatera? Teraz możecie zgłosić go bezpośrednio z powtórki

Dzisiejsza aktualizacja na serwerze testowym da nam nowe narzędzie do walki z cheaterami. Czy dzięki temu pozbędziemy się tej plagi?

Przyznam szczerze, że z pracowników PUBG.Corp są niezłe śmieszki. Otóż na serwerze testowym (nowy patch waży 6.2 GB!) pojawiła się nowa opcja zgłaszania graczy.

Ot wystarczy wejść w powtórkę i obserwować co robi dany osobnik. Jeżeli jego akcje są dziwne, coś wskazuje na użycie cheatów to jednym guzikiem możecie go zgłosić. Wcześniej najczęściej gracze zgłaszali tych cheaterów, których ofiarą padli, gdyż musieli to robić przez pomoc techniczną lub w grze.

Wiąże się to ze starymi problemami, ale także obecnym, jaki stwarzają głównie gracze z Chin. Co prawda rząd tego kraju ukróci te działania, ale zjawisko cheaterów wciąż pozostanie. Jedynie zmniejszy się ilość osób, dorabiających sobie wirtualne ego, za pomocą nieuczciwych programów.

Jednak w połączeniu z usprawnionym systemem reportowania, szala zwycięstwa w tej walce może przechylić się na stronę twórców, chociaż ta wojna nigdy się nie skończy. Mimo to potencjał nowego rozwiązania niekoniecznie zostanie wykorzystany. Dlaczego? Wszystko przez optymalizację.

Otóż w grze liczy się każdy FPS, a wiemy jak wygląda PUBG od strony technicznej. Gracze obchodzą to na wiele sposobów. Jednym z najczęstszych jest wyłączenie nagrywania meczów, przez co powtórki nie są zapisywane. Wtedy nie można ich użyć go zgłaszania.

Poprawiono jednak w aktualizacji wydajność produkcji, przez co część wcześniejszych niedogodności może zniknąć. W całym „szaleństwie” jest metoda, a osoby wypisujące negatywne recenzje na Steam wkrótce pewnie stracą powody do narzekań.

Prośba Nadzorcy

Hej, jeśli podobają Wam się materiały na naszym portalu to dajcie temu wyraz i dołączcie do naszej społeczności i koniecznie walnijcie w dzwon w prawym, dolnym rogu lub podczas komunikatu o proponowanej subskrypcji portalu, wówczas będziecie ze wszystkim na bieżąco!

zvr
Twoja reakcja