Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Strona główna » Wiemy ile ma ważyć PUBG na Xbox One
News

Wiemy ile ma ważyć PUBG na Xbox One

PUBG na konsolach? Ma ważyć… mało!

Jak doskonale wiecie, premiera PUBG na konsolę Microsoftu zbliża się wielkimi krokami. Właściwie to zostały do niej niecałe dwa tygodnie, bo mówimy o 12 grudnia. Należałoby zwolnić trochę miejsca na Xboxie, prawda? Jak się okazuje, to może nie być konieczne.

Według wymagań na Steam, gra potrzebuje 30 gigabajtów miejsca na dysku. W praktyce wiemy, że wystarczy znacznie mniej, jakieś 7-8 GB, ale wersja 1.0 może znacznie zwiększyć zapotrzebowanie na wolną przestrzeń.

No to jak wygląda sprawa z Xboxem? Powołam się na Dotesports (korzystające Windows Central jako źródła, dlatego podałem oba linki), które zamieściło screena pudełka z grą. W wymaganiach widnieje tam „przynajmniej 30 GB”, czyli tyle samo co na blaszaku. Warto dodać, że wiele topowych tytułów na XOne potrzebuje często dwu-, trzy- a nawet czterokrotnie więcej pamięci stałej.

Windows Center jednak podaje, że kolejne łatki mogą stworzyć różnicę w wymaganiach Playerunknown’s Battlegrounds obu wersji. Zresztą doznania płynące z gry na konsolach mają być identyczne dla każdej z platform. Czyli na Xboxie będziemy męczyć się z tymi samymi problemami technicznymi? Tak czy siak, na pewno wybuchnie wojenka, pomiędzy zwolennikami PC i konsol. Tak dla zasady.

Przy okazji, PUBG na Xbox One ma kosztować jakieś 30$ (jakieś 106 zł), jednak w Polsce będzie ona oscylować raczej wokół kwoty 120-130 złotych, na przykład tu.

Prośba Nadzorcy

Hej, jeśli podobają Wam się materiały na naszym portalu to dajcie temu wyraz i dołączcie do naszej społeczności i koniecznie walnijcie w dzwon w prawym, dolnym rogu lub podczas komunikatu o proponowanej subskrypcji portalu, wówczas będziecie ze wszystkim na bieżąco!

zvr
Twoja reakcja