Dołącz do naszej grupy! Nasz Discord
Strona główna » Jak zagrać w oficjalne, mobilne gry PUBG w Europie?
News

Jak zagrać w oficjalne, mobilne gry PUBG w Europie?

Mobilne PUBG: Army Attack  oraz PUBG: Exhilarating Battlefield doczekały się swojej premiery. Co prawda tylko na chińskim rynku, jednak możemy w nie też zagrać. Przepis na to jest bardzo prosty.

Jak zagrać w mobilne PUBG-i

Po kolei. Oba tytuły to „oficjalny PUBG na telefon„. Zostały wydane przez chińskiego wydawcę gry (Tencent) na zlecenie BlueHole. Ten pierwszy bardziej skupia się na walkach we wszystkich warunkach (ląd, morze, powietrze), kiedy drugi jest już standardowy i przypomina oryginał. Co prawda zainstalowanie ich może wydawać się koszmarem, jednak naprawdę jest to bardzo proste.

Zanim przejdziemy do tego jak to zrobić muszę powiedzieć kilka ważnych rzeczy: tytuły te nie mają wygórowanych wymagań i większość Waszych telefonów z systemami Android i iOS powinna je udźwignąć na niskich ustawieniach.

Każda zajmuje około 700 MB oraz wymaga zalogowania poprzez inne aplikacje, takie jak Wechat czy Tencent QQ, gdzie musicie najpierw zrobić konto (nr telefonu musi być zgodny, reszta danych nie. Obie apki znajdziecie bezpośrednio w Sklepie Play.

Do tego pamiętajcie, że macie do czynienia z chińskim oprogramowaniem, bezpośrednio z kraju środka, który nie słynie z poszanowania prywatności. Jednak jeżeli nie trzymacie na telefonie planów zbudowania bomby antymaterii lub czegoś w tym rodzaju to raczej nie macie się czego obawiać.

Android

 • Instalujemy Wechat/Tencent QQ i tworzymy konto. Dane mogą być fałszywe, jednak numer telefonu musi się zgadzać.
 • Szukacie w przeglądarce TapTap. To chiński Sklep Play., który wymaga konta.
 • Wyszukujecie interesującej Was wersji PUBG, pobieracie i instalujecie.
 • Logujecie się z Wechat/Tencent QQ.
 • Cieszymy się grą!

Chińska wersja PUBG coraz bliżej! Ma już ponad 10 milionów chętnych graczy

iOS

 • Wylogowujemy się z AppStore
 • Tworzymy nowe konto z nowego maila, podając w rubryce „Kraj” Chiny.
  • Jeżeli korzystacie z usług Gmaila to możecie wykorzystać swój normalny mail z „+Ch” przed małpą, w moim wypadku jest to na przykład „[email protected]”. Wtedy AppStore uzna to za nowe konto, a mail przyjdzie na zwykłe.
 • Jeżeli AppStore zapyta Was o adres to wpiszcie jakikolwiek istniejący i wybierzcie „None” przy metodach płatności (payment method).
 • Szukamy gry, instalujemy i pobieramy ją!
 • Cieszymy się grą!

Źródło

Dalej musicie w większości polegać na tłumaczeniach, bo całość jest napisana krzaczkami. O ile to nie problem w samej grze (przecież doskonale wiecie o co chodzi!), to ustawienia potrafią być niemałym problemem.

Powiem tyle – pierwszy, duży, żółty przycisk z lewej strony to „Graj”. Pod nim znajdują się tryby (kolejno solo, duo i squad). Drugi duży, żółty przycisk to ustawienia. Tam możecie zmniejszyć jakość gry w 3 i 4 rzędzie – do lewej dla słabszych ustawień, do prawej dla lepszych. Warto obniżyć grafikę, jeżeli macie słabszy telefon/lagi.

Prośba Nadzorcy

Hej, jeśli podobają Wam się materiały na naszym portalu to dajcie temu wyraz i dołączcie do naszej społeczności i koniecznie walnijcie w dzwon w prawym, dolnym rogu lub podczas komunikatu o proponowanej subskrypcji portalu, wówczas będziecie ze wszystkim na bieżąco!

zvr
Twoja reakcja